Leden 2022 v mateřské škole

V lednu se třída motýlků věnovala těmto tématům:

• Tři králové
  • Zimní hry a sporty
  • Zimní příroda
  • Hádej, čím jsem

Třída koťátek měla tato témata:

• Tři králové
  • Zimní olympijské hry
  • Ptáčci v zimě
  • Cesta na severní pól

Ve třídě motýlků jsme nacvičili písničku „Tři králové“, vyrobili si své královské koruny a vydali se na koledu po mateřské škole. Písničku jsme zazpívali třídě koťátek a paní kuchařce. Cesta to je dlouhá a těžká a tak jsme ji potrénovali na tříkrálové překážkové dráze.

Další týden nás čekal trénink na zimní olympijské hry. Seznámili jsme se sporty i sportovci. Poznali jsme, kdo jsou paralympionici.

Zima nás lákala. Vyrobili jsme si „paní Zimu“. Také jsme se vydali na zimní výpravu kolem Rapšachu. Nakrmili jsme zvířata v lese přinesenou mrkví a jablky a účastnili se virtuálně našeho prvního virtuálního závodu v chůzi.

V týdnu s tématem „hádej, čím jsem“ jsme si vyzkoušeli různá povolání. Zkusili jsme si práci kuchaře vyrobením dvou pomazánek – vajíčkové a tuňákové. Zahráli jsme si na lékaře a sestřičky. Vyšili jsme si dečku s bavlnkami. A nakonec si vyzkoušeli dráhu hudebníka a zpěváka. Premiéru měly naše nové hudební nástroje.

S třídou koťátek jsme se přivítali v novém roce a Třemi králi ukončili Vánoce.

V dalším týdnu probíhal trénink na zimní olympijské hry. Poctivý trénink byl oceněn medailemi a sladkostmi.

Ve třetím týdnu se děti dozvěděly, jak se mají starat o ptáčky v zimě.

V posledním lednovém týdnu nenapadl sníh, a tak jsme se tedy vydali na severní pól. Postavili jsme iglú, počítali s tučňáky a zazpívali grónskou písničku. Pomocí suchých pastelů děti vytvořily polární záři.