Únor 2022 v mateřské škole

V měsíci únoru měla třída motýlků tato témata:

• Čím cestujeme?
  • Co děláme celý den, celý rok?
  • Řeky a moře
  • Masopust a karneval

Třída koťátek měla tato témata:

• Ledové království
  • Černá Berta a bacily
  • Valentýn - já a moje tělo
  • Masopustní a karnevalová veselice

Se třídou motýlků jsme poznávali dopravní prostředky. Určovali, které dopravní prostředky jezdí po kolejích, po silnici, po vodě a které létají ve vzduchu. Týden jsme zakončili delší procházkou kolem Rapšachu.

V tématu: “Co děláme celý den, celý rok“ jsme poznali roční období, měsíce, dny i režim dne ve školce. Pozorovali jsme stopy venku i na prosvětlovacích obrázcích. Pomocí pokusu s teplem svíčky a gumovacího pera jsme si demonstrovali sílu slunce. Trénovali jsme kresbu postavy.

Zúčastnili jsme se virtuálního závodu „Valentýnský běh“ v délce 1 km.

V tématu týdne „Řeky a moře“ jsme poznávali vodu všemi smysly a ve všech skupenstvích. Poslechli jsme si skladbu Bedřicha Smetany – Vltava. Poznávali naše nejbližší řeky v okolí, na které se mohou děti s rodiči na procházkách podívat.

Posledním tématem byl „Masopust a karneval“. Děti upekly koláče, vyrobily papírovou postavu „Masopusta“ a vytvořily papírové masky. Týden jsme zakončili veselým dětským karnevalem.