15.5. o nás regionální Listy Jindřichohradecka napsaly:

„Pomoci v nouzi umějí nejlépe děti z J. Hradce a Rapšachu“.

„...Dobré základy zdravovědy pomohly k vítězství také starším žákům z Rapšachu. „Největším problémem byla pro nás zlomenina bérce. Naopak jednoduché se nám zdály obvazová technika a umělé dýchání,“ sdělil i za své spolužačky z deváté třídy Josef Schreib.
Při Základní škole v Rapšachu žádný zdravotnický kroužek nemají. Mladí zdravotníci však jezdí dvakrát ročně na týdenní zdravotnické kurzy, jež pořádá Český červený kříž. „Své znalosti jsem uplatnila, když se můj strejda začal dusit a byl v křeči, pomohla jsem mu,“ konstatovala Lenka Pavlačková. Vloni byli v okresním kole třetí, letos první. „Věděli jsme, že patříme mezi zúčastněnými družstvy k nejlepším,“ konstatovali svorně.
„Plusem soutěže jsou improvizovaná stanoviště, která jsou jako ze života. Vždyť kdy máte u sebe náležitý zdravotnický materiál? Musíte si umět poradit pomocí oblečení nebo větví,“ řekla učitelka z Rapšachu Ivana Kvapilová, podle níž umějí děti ze zdravovědy mnohem víc než většina dospělých.“

A ještě dodejme, že na fotografii v tisku se pyšní svým 1. místem (zleva) Eliška Marešová, učitelka Ivana Kvapilová, Jana Kepková, Gabriela Nelzová, Lenka Pavlačková a Josef Schreib.