Říjen 2022 v MŠ

V měsíci říjnu jsme se s Koťátky věnovali tématům:
- Podzim na zahradě
- Šípková Růženka
- Ježek

Navázali jsme na měsíc září a poznávali jsme plody podzimu, které nám rostou na zahradě. Z keramické hmoty jsme vyráběli dýně, které si po zaschnutí děti vymalovaly.
Dalším týdnem nás provázelo téma Šípková Růženka. Poznávali jsme plody šípku, ze kterých jsme s dětmi vařili čaj. Z kostek jsme stavěli hrad pro Růženku a s maňásky zahráli pohádku O Šípkové Růžence.
Koncem října nás provázelo téma Ježek. Do školky k nám zavítala paní ze záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Přivezla nám ukázat ježka a připravila si pro nás nápaditý program.

S Motýlky jsme zavítali do nedalekého lesa, kde jsme stavěli domečky pro skřítky a vytvářeli mandaly z přírodnin.

Třída Motýlku měla tato témata:

• Podzim začíná
  • Plody podzimu
  • Ježek
  • Česká republika

Kolem nás byl všude podzim. S dětmi z MŠ jsme toho využili. Sbírali jsme listí. Hrabali hromady pro ježky. Z listí jsme i tvořili. Listí jsme třídili i dle velikosti, barvy, tvaru a druhu. Vyrobili jsme si malé papírové draky. Vytvořili jsme si svůj koloběh vody ve sklenici. Týden jsme zakončili výpravou do lesa společně se třídou Koťátek.

Dalším týdnem nás provázelo jablko. Jablko jsme se snažili poznat všemi smysly. Ochutnávali jsme i další podzimní ovoce. Každý rozhodoval, které ovoce je pro něj to nejlahodnější. Zatančili jsme si tanec „Mazurka“, naučili se novou básničku „Jablíčko“. Přečetli jsme si pohádku „O jablůňce“.

V týdnu s ježkem nás navštívil živý ježek ze záchranné stanice v Třeboni. My jsme na něj byli připraveni. Vyrobili jsme si ježčí čelenky, vyzkoušeli si ježčí cestu pomocí překážkové dráhy a poslechli jsme si pohádku „O ježkovi“. Také jsme si vyzkoušeli modelovat pomocí domácí modelíny a plodů stromů.

Posledním naším tématem v říjnu byla Česká republika. Zopakovali jsme si státní symboly, našli naši republiku na globusu, vytvořili si vlajku s pomocí otisku rukou, poslechli skladbu "Vltava" a zatančili si polku na píseň „Škoda lásky“.