V Jindřichohradeckých listech

V Jindřichohradeckých listech ze dne 24.2. byla publikována fotografie s krátkým textem tohoto znění:

„Řada originálních masek si dala dostaveníčko na maškarním karnevalu, který v sále restaurace ve Dvorech nad Lužnicí uspořádal oddíl TOM „Práčata“ a Základní škola v Rapšachu. Na děti čekal bohatý kulturní program a spousta soutěží.“

A ještě dodejme, že zprávu o karnevalu do našeho regionálního periodika zaslal p. řed. Karel Snětina a snímek od jeho zástupce Martina Kvapila zachytil ve chvilce odpočinku od tanečního řádění žákyni 4. třídy naší školy Nikolku Niki Stříteckou (v masce klaunice) a její sestřenici Báru Moricovou (v masce čertice).

26.3. psala Mladá fronta Dnes: „V Rapšachu přivítají jaro literárním kláním rodin.

Zachraňte Beletrii je název literární soutěže pro rodinné týmy, kterou v rámci akce Vítáme jaro s knihou připravila na zítřek Základní škola v Rapšachu.
„Podobné akce jsme dělali v loňském roce a při vítání jara se sešlo zhruba dvacet rodin. To ale bylo pěkné počasí. Ne jako nyní, když znovu napadl sníh,“ vzpomínala jedna z hlavních organizátorek Pavlína Křížová. Zítřejší soutěže se naštěstí budou odbývat uvnitř školní budovy.
V každém týmu musí být minimálně jeden dospělý a neomezený počet dětí. Družstva na začátku soutěže, který je stanovený na 14. hodinu, dostanou každý prázdné desky a vyrazí do tříd plnit připravené úkoly. „Týmy mají za úkol zachránit zemi Beletrii před zlým králem. Budou doplňovat různé skládačky, číst pohádky nebo malovat,“ upřesnila Křížová.

Soutěž končí zhruba v 18 hodin, ale kdo bude chtít, může ve škole zůstat přes noc a společně vymyslet a zahrát divadelní hru. Každý si musí přinést vlastní spací pytel a 20 korun na společnou večeři a snídani.“

26.3. list Jindřichohradecko opublikoval článek pod názvem „Rodiny mohou vítat jaro s knihou“:

Rapšach – Zábavné literární klání rodinných týmů pořádá zítra pod názvem „Vítáme jaro s knihou“ místní základní škola. Odvážní a hraví účastníci se mohou zúčastnit pouze odpolední akce či přespat ve školní družině a pokračovat také v nočním programu.
„Za rodinný tým pokládáme minimálně jednoho dospělého a neomezený počet dětí, nejraději vlastních. Zájemci by si neměli zapomenout přinést s sebou spací pytel a dvacet korun na osobu za večeři a snídani,“ sdělila za organizátory akce Pavlína Křížová.“