Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty

Již podruhé jsme se s dětmi z mateřinky vydali na Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty.

Děti si užily dopoledne plné zábavy, tance, soutěží a závodu na kolech. S nadšením všechny děti závodily společně s dalšími mateřinkami. Nejvíce se vyřazovací závod povedl Matýskovi J., který získal zlatý pohár a zlatou medaili v kategorii „minikola“.

A kdo to byl JUDr. Ferdinand Bušta?:

JUDr. Ferdinand Bušta (1915 – 1995) vystudoval Reálné gymnázium v Třeboni, a poté Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Již v mládí byl uchvácen jízdou na kole. Aktivně se zúčastňoval cyklistických závodů pořádaných zejména na Třeboňsku, v nichž se umisťoval na předních pozicích. Lze jej pokládat za všestranného sportovce, který mj. hrál volejbal, košíkovou, v zimě lyžoval, a ve své době si především vydobyl uznání coby brankář fotbalového týmu Blesk Klikov.