Září 2023 v mateřince u Motýlků

Třída „Motýlků“ měla v měsíci září tato témata:

• Ahoj, školko!
  • Aby nám tu bylo hezky
  • Svatý Václave, patrone české země

V prvních dnech se děti seznamovaly se svými novými spolužáky ve třídě Motýlků i Koťátek. Hráli jsme seznamovací hry s míči, hádali, které dítě je schované a co se na spolužákovi změnilo. Děti si také vybarvily svůj uvítací list, který si odnesly na památku domů. Také si děti vytvořily čelenku se symbolem své třídy – motýlem.

Další dva týdny jsme se formou hry seznamovali se školkovými pravidly. (Ouškové, srdíčkové, hračkové, šnečkové, talířkové, pusinkové a pravidlo zlaté ruky). Zpívali jsme s kytarou, hráli „Kimovy hry“ s hračkami, vyráběli papírová srdce, modelovali s modelínou, hráli si a poznávali řád mateřinky.

Přihlásili jsme se na sportovní aktivitu nadace Terezy Maxové „ Teribear“ a podpořili tím znevýhodněné děti.

Poznali jsme historickou postavu sv. Václava. Přečetli jsme si legendu, vybarvili si svatováclavskou korunu, na překážkové dráze jsme cestovali z hradu do hradu a z barevných dřevěných kostek jsme si postavili svůj hrad.