Soutěž k 28. říjnu

V úterý 24. 10. 2023 uspořádali žáci společenskovědního semináře školní soutěž k výročí založení samostatného československého státu. Všechny děti z druhého stupně se rozdělily do pěti skupin a v čele se svými kapitány zakreslovaly a zapisovaly do mapy, odpovídaly na otázky, doplňovaly, kroužkovaly správné odpovědi, vyzkoušely si znalost slovenštiny, domalovávaly portrét T. G. Masaryka, zjišťovaly, jak velcí jsou Češi, vyhledávaly státní symboly, vyplňovaly pracovní listy a ověřovaly si svou znalost státní hymny. Vítězné družstvo bylo odměněno sáčkem čokoládových dukátů, ošizena nebyla ani ostatní družstva, rozdělila si bonbóny. Na závěr si všichni vyzkoušeli, jak těžké je navrhnout státní znak.