Listopad 2023 ve třídě Motýlků

V měsíci listopadu měla třída Motýlků tato témata:

• Jak Dušičky potkaly Halloweena
  • Svatý Martin na svém koni jede cestou mrazivou
  • Dračí svět
  • Známe cestu do pohádky
  • My se čerta nebojíme

1. Na začátku listopadu byl podzim v plném proudu. Poznávali jsme českou tradici „Dušiček“ i zahraniční „Halloween“. Vytvářeli jsme lucerničku z papíru, ale i malovali barvami na dýni. Týden jsme zakončili společně se třídou Koťátek akcí „Strašidýlkování“.
  2. Venku to nevypadalo, ale byl tu sv. Martin. Rozebrali jsme pranostiky, zpívali a rytmizovali svatomartinskou písničku a pomocí otisku vatové tyčinky jsme vytvořili symboly sv. Martina, jako je jezdec na koni a husa. Ten týden k nám také zavítalo loutkové divadlo.
  3. Venku stále vládlo podzimní počasí a my jsme si užívali větru a draků. Pouštěli jsme velkého draka na školkové zahradě. Vyrobili jsme si i svého dračího maskota Dráčka Rapšachánka, který měl na sobě nakreslenou rapšašskou vlajku. Vyjeli jsme i na výpravu třídy Motýlků do Jindřichova Hradce do Muzea Jindřichohradecka.
  4. Kdo by neměl rád pohádky? S Kašpárkem jsme se celý týden vydávali na ostrov pohádek. Děti hádaly podle nápověd, o jakou pohádku se jedná.  Nápovědou na perníkovou chaloupku byly například schované perníčky v košíčku.
  5. Týden před svátkem sv. Mikuláše jsme si užívali bytostí čerta, Mikuláše a anděla.  Zkusili jsme poslechem poznávat čertovskou i andělskou hudbu, pomocí čichu čertovskou a andělskou vůni nebo jsme četli pohádky o čertech. Povídali jsme si o vlastnostech a o tom, že my se čerta bát nemusíme.  Čertí návštěva do třídy Motýlků přišla až v dalším týdnu. Všechny děti to zvládly s úsměvem. Týden jsme zakončili návštěvou třeboňského zámku a kněžny Idy, která nás vánočním zámkem provedla.