Leden 2024 ve třídě Motýlků

V měsíci lednu měla třída Motýlků tato témata:

• My tři králové jdeme k vám
  • Jak na zvířátka přišla zima
  • Huboval vrabčák na zimu
  • Zimní sportování
  • Hlava, ramena, kolena, palce

V lednu jsme se přivítali s novou paní asistentkou Aničkou. Vyrobili jsme si královské koruny a prošli jsme s nimi tříkrálový průvod po školce. Tělo nám rozhýbala překážková dráha s názvem „Cesta do Betléma“. Vánoce jsme ukončili „Dnem se svou oblíbenou hračkou“ z domova.

Zjistili jsme, jak v zimě tráví svůj čas divoká zvířátka. Povídali jsme si o tom, co škodí přírodě. Poznávali jsme zvuky zvířat a lesního rohu. Metodou „origami“ jsme si vytvořili hlavu lišky nebo vlka.

Ptáčkům, kteří neodletěli do dalekých krajů, jsme vyrobili krmení, které jsme zavěsili na školkové zahradě. Poznávali jsme druhy ptáků. Zpívali jsme s ozvučnými dřívky oblíbené písničky. S robotem Botíkem jsme hledali stejné názvy ptáčků. Oblíbenou hrou bylo: „Ptáčku zapípej“

Venku se trochu oteplilo a slezl sníh. To nám nezabránilo poznávat zimní sporty. Povídali jsme si o olympiádě, olympionicích, paralympionicích, sportovním a nesportovním chování. S pomocí sněhové koule z papíru jsme určovali předložky na, nad, vedle, před a za. Týden jsme zakončili zimní školkovou olympiádou.

Poslední týden jsme se zaměřili na lidské tělo. Vytvořili jsme si z papíru „rentgen ruky“. Podívali jsme se pomocí vývojového puzzle člověka na to, co máme pod kůží. V dalších dnech jsme se zaměřili na své smysly. Pomocí ovoce jsme zkoumali svůj čich a chuť. Zkoušeli jsme uhodnout zvuk běžných věcí pomocí sluchu. Hmat jsme potrápili pomocí hmatových kostiček ukrytých v sáčku. Zrak jsme potřebovali při hledání písmen ve svém jméně dle vzoru.