Duben 2024 v mateřince u Koťátek

Zvířata a jejich mláďata

V dubnu jsme se čtrnáct dní věnovali tématu „Zvířata a jejich mláďata“. Téma jsme si představili úvodní pohádkou „Jak mluví zvířátka“.  Zvuky zvířat jsme přiřazovali k příslušným obrázkům a zazpívali jsme si na známou melodii „Skákal pes“ řečí různých zvířat. Do mateřinky nás přijel navštívit králíček Atlas, který se od nás nechal pomazlit a nakrmit. S dětmi jsme si pověděli, co o králíčcích víme. V dalším týdnu nás navštívili pejsci Akim a Bubáček ze sdružení Hafík. Pejsci nám ukázali, jak umí přeskakovat a podlézat překážky. S dětmi jsme se učili přiřazovat mláďátka k jejich rodičům a skládali obří puzzle s motivem zvířat.

Jak se dělá divadlo

Téma zvířat nás úplně neopustilo ani v dalších dvou týdnech, kdy jsme se s dětmi věnovali tématu „Jak se dělá divadlo“. Společně jsme si povídali o tom, co to divadlo vlastně je. Zahráli jsme si krátká divadelní představení „O veliké řepě“ a „O třech medvědech“. V následujících dnech jsme vyráběli papírové loutkové divadlo „O neposlušných kůzlátkách“. S hotovým papírovým divadýlkem jsme si pak užili spoustu legrace.  V domečku na školní zahradě jsme si zahráli pohádku „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?“ a zdramatizovali jsme pohádku „Altánek a myšky“. Pantomimou jsme předváděli různé emoce a ostatní museli uhodnout, o jakou emoci se jedná.  V dubnu jsme se také připravovali na naše vystoupení na Zikmundohraní. Na školní zahradě jsme společně se třídou Motýlků ozdobili májku.