Duben 2024 u Motýlků

Témata třídy Motýlků v dubnu 2024:

• Petrklíč je k jaru klíč
  • Volám tě, Sluníčko, haló
  • Každý má své povolání, práci, čili zaměstnání
  • Třídit odpad, to je hračka
  • Čáry, máry, čaruju

Všude kolem nás bylo jaro. Vše kolem nás kvetlo, tak jsme si vytvořili svůj „zlatý déšť“ pomocí štětců a nastříhaného brčka. Také jsme se vypravili na výpravu k pískovému lomu u Františkova, kde jsme pozorovali v tůňkách malé pulce.

Prostor před školkou jsme si vyzdobili zalaminovanými papírovými motýly a tulipány. Rýmovali jsme slova, trénovali prostorovou orientaci, zpívali s kytarou a s robotem Botíkem jsme poznávali jarní květiny.

Ve třetím týdnu jsme poznávali povolání spisovatele, skladatele, zpěváka a herce. Vytvořili jsme si vlastní srandovní pohádku, poslechli jsme si skladbu „Vltava“, s pomocí xylofonu jsme poznávali vysoké tóny a zahráli si pantomimu.

Den Země jsme oslavili s úkoly, kdy jsme například třídili odpad nebo zkoumali, co může škodit naší planetě. Zapamatovali jsme si barvy popelnic, kam se jaký odpad třídí.

V posledním týdnu jsme se vydali do lesa na „Stezku čarodějnice Pimprdlíny“. Také jsme ozdobili „Májku“ na školkové zahradě a užili si „Čarodějný slet“.